KOMONO X Magritte : در دنیای سورئال تو ، ساعت چند است ؟

1395.04.08

" هر چه که می بینیم ، خود، چیز دیگری را پنهان کرده است. ما همواره می خواهیم بدانیم آن چیز دیگر چیست."

- رنه ماگریت -
رنه ماگریت از بزرگترین هنرمندان سورئالیست بود. کسی که شاید بتوان او را برجسته ترین هنرمند بلژیک در قرن بیستم قمداد کرد.او اغلب در آثار خود با قرار دادن اشیاء معمولی و روزمره در موقعیت هایی غیرمعمول، چارچوب های از پیش تعیین شده بیننده را برای درک واقعیت فرو می ریزد. او در توصیف نقاشی های خود می گوید:" نقاشی های من تصاویری بصری هستند که چیزی را پنهان نمی کنند، اما حسی از رازآلودگی بر می انگیزند. در واقع وقتی کسی آنها را می بیند، از خود می پرسد : این تصویر چه معنایی دارد؟ پاسخ این است که : هیچ ! چون رازها معنایی ندارند، چون دانسته نمی شوند! "
حالا تمام این ویژگی ها، با در هم تنیده شدن ساعت مچی های کومونو و آثار رنه ماگریت دوباره ترکیب شده اند.
علاوه بر خاستگاه مشترک کومونو و ماگریت، نزدیکی عمیقی میان آثار ماگریت و کومونو وجود دارد. قرار دادن عناصر معمول مد و فشن در موقعیت هایی نو و تازه و ایجاد ترکیباتی غیرمعمول با از میان برداشتن مرزهای هنر و طراحی و مد.
استایل رویاگونه و سورئالیستی ماگریت با 6 طرح جدید با ساعت مچی های کومونو همراه شده است. هر ساعت مچی با طراحی منحصر بفرد به همراه امضای ظریفی از ماگریت به فرم برجسته به نمایش یکی از آثار ماگریت اختصاص یافته؛ جزییاتی که بر روی جعبه ساعت مچی نیز دیده می شود.