رنگ لنز عینک آفتابی
عینک

رنگ لنز عینک آفتابی بر چه اساسی باید انتخاب شود ؟

رنگ لنز عینک آفتابی با توجه به کاربرد های آن انتخاب می شود. اگر تا به امروز نمی دانستید هر رنگ برای چه مواردی طراحی شده، این مقاله از کومولایف را از دست ندهید!

چرا تنوع رنگ لنز عینک آفتابی وجود دارد؟

عینک آفتابی شیک مردانه - رنگ لنز عینک آفتابی

فیلتر کردن نور به روش های مختلف انجام می شود، و برخی از رنگ ها در مسدود کردن نور از بقیه بهتر هستند. بعضی رنگ ها در واقع رنگ ها را زیاد می کنند، در حالی که برخی دیگر آن ها را کم می کنند. رنگ ها توانایی افزایش دید در وضعیت های خاص را دارند.اگرچه ممکن است یک رنگ خاص را تحسین کنید، اما ممکن است بهترین برای سبک زندگی شما نباشد.

مواد لنزهای عینک های آفتابی

مواد مورد استفاده در لنزهای عینک های افتابی روی وضوح، وزن، دوام و هزینه آن ها تاثیر خواهند گذاشت. شیشه، وضوح نوری برتر و سطح بالای مقاومت را ارائه می دهد.

با این حال، سنگین تر از مواد دیگر و گران‌قیمت تر است. شیشه زمانی که تحت تاثیر فشار قرار می گیرد (اما نه خرد و یا درهم می شکند). پلی اورتان، تاثیر برتر مقاومت و وضوح نوری عالی را ارائه می دهد. انعطاف‌پذیر و سبک، اما گران‌قیمت است.

عینک آفتابی رنگی - رنگ لنز عینک آفتابی

پلی کربنات تاثیر بسیار خوبی بر مقاومت دارد و وضوح نوری بسیار خوبی دارد. مقرون به صرفه، سبک و ارزان است، اما زیاد مقاوم به خش نیست.

اکریلیک یک جایگزین ارزان برای پلی کربنات است که برای استفاده از عینک آفتابی غیر رسمی و رسمی مناسب تر است.آنها دوام کمتری دارند و از نظر اپتیکی شفاف تر از پلی کربنات است.

نحوه انتخاب سایز مناسب عینک آفتابی با توجه به اندازه صورت
خواندن
عینک آفتابی کومو

هر رنگ لنز عینک آفتابی برای چه کاری مناسب است؟

لنز توسی عینک آفتابی

لنز عینک آفتابی طوسی - رنگ لنز عینک آفتابی

برای هر نوع آب‌وهوا به جز روزهای برفی مناسب است.

لنزهای خاکستری عینک آفتابی، بدون این که در رنگ‌ها تغییر ایجاد کنند، نور را کاهش می‎دهند. بنابراین، عینک‌هایی که عدسی توسی دارند برای رانندگی مناسب هستند.

رنگ‌های توسی (خاکستری) و سبز عینک دودی جزو رنگ‌های طبیعی هستند. هر چه این رنگ‌ها تیره‌تر باشند، بیشتر می‌توانند شدت نور و بازتاب‌های آن را کاهش دهند.

از آنجا که رنگ توسی عینک آفتابی، در کنار کاهش میزان بازتاب نور، میدان و عمق دید فرد را هم زیاد می‌کند برای فعالیت‌هایی که دید طبیعی در آنها بسیار مهم است، مناسب است.

رنگ لنز عینک آفتابی قهوه ای

عینک آفتابی قهوه ای - رنگ لنز عینک آفتابی

برای هوای آفتابی و نیمه‌ابری مناسب است.

رنگ‌های قهوه‌ای در عدسی عینک آفتابی، با از بین بردن رنگ‌های خنثی، کنتراست و عمق تصویر بیشتر برای فرد ایجاد می‌کنند. البته لنزهای قهوه‌ای باعث ایجاد تغییر رنگ می‌شوند. یعنی با این عینک‌ها تصاویر را با رنگ‌های واقعی‌شان نمی‌بینید.

اگر برایتان سوال است که عینک آفتابی چه رنگی بگیرید باید بدانید که عدسی قهوه‌ای انحراف رنگ ایجاد می‌کند. اما علاوه بر اینکه تابش نور را حذف می‎کنند، نور آبی را نیز کاهش می‎دهند.

عینک آفتابی فرم شیشه ای - رنگ لنز عینک آفتابی

یعنی عینک دودی با لنز مسی یا قهوه‌ای، در نور آبی آسمان و سبزی چمن، کنتراست فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. در نتیجه برای فعالیت‌های ورزشی مثل دوچرخه‌سواری، ماهی‌گیری، گلف، تنیس، اسکی و ورزش‌های آبی مناسب است.

لنز زرد / طلایی عینک آفتابی

عینک آفتابی زرد - رنگ لنز عینک آفتابی

برای هوای مه‌آلود و نیمه‌تاریک مناسب است.

عینک آفتابی با عدسی زرد، طلایی یا کهربایی علاوه بر اینکه تابش نور را حذف می‎کند، نور آبی را نیز کاهش می‎دهد.

تشخیص عینک آفتابی اصل با 16 ترفند ساده
خواندن

باید بدانید که رنگ زرد بیشترین میزان کنتراست را ایجاد می‌کند. عمق دید بسیار وسیعی هم برای بیننده به دنبال دارد. اما در عین حال، عدسی زرد توان مسدود کردن نورهای شدید را ندارد.

عینک آفتابی با عدسی زرد برای محیط‌های کم‌نور مناسب است. به این خاطر که کنتراست را افزایش می‌دهد. همچنین برای آب‌وهوای ابری، بارانی و برفی هم گزینه‌ای‌ عالیست.

عینک آفتابی طلایی - رنگ لنز عینک آفتابی

اگر از دوستداران ورزش‌های تنیس، اسکی یا اسنوبورد هستید، عینک آفتابی با عدسی زرد می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. این لنز برای عکاسی هم بسیار خوب است.

پس در پاسخ به این سوال که عینک آفتابی چه رنگی بگیریم ؟ شاید بتوان گفت رنگ زرد برای بیشتر مردم با هر نوع سلیقه‌ای می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

رنگ لنز عینک آفتابی قرمز

عینک آفتابی قرمز - رنگ لنز عینک آفتابی

برای هوای آفتابی، نیمه‌ابری، ابری و برفی مناسب است.

عینک آفتابی با عدسی قرمز برای هر نوع فعالیتی مناسب است. از جمله می‌توان به رانندگی، دوچرخه‌سواری و اسکی اشاره کرد.

قرمز با افزایش میزان کنتراست در نورهای کم، تصویر واضحی برای بیننده مهیا می‌کند.

 

عینک آفتابی مردانه و زنانه با عدسی قرمز را می‌توان برای مدت طولانی به چشم زد و مشکلی هم پیدا نکرد. عدسی قرمز از خستگی چشم‌ها پیشگیری می‌کند.

لنز آبی / بنفش

عینک آفتابی بنفش - رنگ لنز عینک آفتابی

برای هوای مه‌آلود و برفی مناسب است.

لنز آبی / بنفش در عینک دودی مناسب فعالیت‌هایی مثل اسکی، ماهی‌گیری و گلف مناسب است. این رنگ برای عدسی عینک فقط جنبه تزئینی دارد و کارایی خاصی نمی‌توان برای آن نام برد.

لنزهای آبی یا بنفش سبب تقویت رنگ‌ها می‌شوند و بازتاب نور را کاهش می‌دهند.

لنز سبز عینک آفتابی

عینک آفتابی سبز - رنگ لنز عینک آفتابی

برای هر نوع آب‌وهوا به جز روزهای برفی مناسب است.

تفاوت عینک بلوکات و بلوکنترل | کدام مناسب تر است ؟
خواندن

لنزهای سبز عینک آفتابی، بدون این که در رنگ‌ها تغییر ایجاد کنند، نور را کاهش می‎دهند.

رنگ‌های سبز هم مثل توسی جزو رنگ‌های طبیعی است. هر چه این رنگ‌ها تیره‌تر باشند، بیشتر می‌توانند شدت نور و بازتاب‌های آن را کاهش دهند.

از آنجا که عینک سبز میدان و عمق دید فرد را هم زیاد می‌کند برای فعالیت‌هایی که دید طبیعی در آنها بسیار مهم است، مناسب‌تر است. مثل رانندگی، دوچرخه‌سواری، ماهی‌گیری، اسکی و تنیس.

لنزهای آینه ای

عینک آفتابی آینه ای - رنگ لنز عینک آفتابی

اگر مایل به استفاده از لنزهای آینه ای هستید به دو موضوع توجه داشته باشید: رنگ پوشش انعکاسی روی سطح بیرونی لنز و رنگ پایه لنز (بدون پوشش). لنزهای آینه ای تا حد زیادی تابش خیره کننده را کاهش می دهند ، شیک و اکثرا مد هستند. این لنز ها برای موارد زیر ایده آلند:

  • هر فعالیت با امکان تابش خیره کننده آفتاب (اسکی ، اسنوبورد، قایقرانی، ماهیگیری، ورزش های زمستانی و آبی و …)
  • کنتراست را افزایش می دهند.
  • کاهش تابش آفتاب در طول فعالیت های فضای باز و نور زیاد
  • کمک دردیدن خطوط
  • بازی و تماشای ورزش
  • شرایطی مانند پوشیده از برف ، تیره و تار و مه آلود
  • کاهش روشنایی کلی
  • حفظ تعادل رنگ طبیعی
  • بهبود ادراک رنگ

عینک آفتابی شیک زنانه - رنگ لنز عینک آفتابی

رنگ فریم عینک آفتابی

برای اینکه بدانیم عینک آفتابی چه رنگی بگیریم بهتر است سراغ فریم‌هایی برویم که با رنگ پوست ما همخوانی دارد.

عینک‌های آفتابی متنوعی با فریم‌های رنگی در سبک‎های مختلف در بازار موجود هستند. توصیه ما این است که عینک دودی را صرفا بر پایه علاقه انتخاب نکنید، بلکه هنگام خرید عینک آفتابی حتما به ویژگی‌های چهره خودتان توجه داشته باشید و مطمئن شوید که عینک آفتابی متناسب فرم صورت شماست.

عینک آفتابی گربه ای از ملزومات استایل خاص پسندها
خواندن

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.