چگونه از عینک خود محافظت کنید؟

 

طراحی و ساخت عینک آفتابی ها و عینک طبی های کومونو به نحوی صورت پذیرفته‌است تا نیازهای یک کاربر برای استفاده عادی روزانه (با تاکید بر جنبه پوشش و استایل) را برآورده سازد.

هر عینک آفتابی علاوه بر نقشی که در سبک پوشش افراد دارد، به واسطه مواد و تکنولوژی به کار گرفته شده در عدسی و طراحی فریم، نقشی به مراتب مهم‌تر در محفاظت از چشم ایفا خواهد کرد. به همین دلیل اینکه چگونه از عینک خود محافظت کنید، می‌تواند در حفظ عملکرد مناسب عینک شما بسیار موثر باشد.

هر عملی، از جمله رگلاژ دسته‌ها و تعویض لنز و … ، می‌بایست توسط یک مرکز عینک‌سازی معتبر و یا تحت نظر نمایندگی‌های کومولایف صورت پذیرد.

 

مراقبت از فریم در برابر فشار و نیروی غیر استاندارد

فریم‌های کومونو با دارا بودن لولاهای طبی مقاوم، ضمن افزودن استحکام بیشتر به فریم، انعطاف بیشتری در برابر باز و بسته شدن دسته‌ها فراهم کرده‌اند. اما قرار دادن فریم در موقعیت‌هایی که فشار بیش از حدی بر لولاها و دسته‌ها وارد کند می‌تواند در بلند مدت ضمن تضعیف فریم، موجب از شکل افتادن و شکستگی فریم شود. از قرار دادن فریم در چنین وضعیت‌هایی (از جمله تکیه دادن فریم بر روی سر و یا قرار دادن آن در زیر وزن وسایل دیگر) خودداری کنید.

 

اجتناب از قرار دادن طولانی مدت فریم در فضای سربسته و گرم

تابش مستقیم و مداوم آفتاب برای روزهای متوالی مخصوصا با قرار دادن مستمر فریم در محیطی سربسته و داغ و یا قرار دادن فریم بر روی داشبورد اتومبیل تحت نور مستقیم آفتاب برای روزهای متوالی می‌تواند در کاهش عمر و انعطاف مواد بکار رفته در فریم تاثیر سوء بگذارد. بهترین جا برای نگهداری فریم، هاردکیس و یا سافت کیس ارائه شده توسط کومولایف است تا ضمن سهولت حمل فریم و محافظت از عینک در برابر اجسام زبر و تیز، آن را در برابر اثرات سوء اینچنینی محافظت کند.

 

آسیب های احتمالی ناشی از تمیز کردن بدنه و عدسی ها

به منظور تمیز کردن لنز و بدنه‌ی فریم، از دستمال عینک مناسب ( دستمال پارچه‌ای با الیاف نرم و بدون زبری ) آغشته به اندکی آب استفاده کنید. استفاده از مواد پاک‌کننده با پایه شیمیایی، الکل و حلال‌های غیراصولی ضمن ایجاد خوردگی در لنز و فریم، لایه پوششی قرار گرفته بر روی لنز را بتدریج از بین برده و خاصیت محافظتی آن را دچار اختلال خواهد کرد.

 

رگلاژ، رایج ترین سرویس موردنیاز هر فریم

گاهی ممکن است دسته‌ها به علت فشار ناخواسته در حین استفاده و یا بر اثر قرار گرفتن در زیر وزن وسیله‌ی دیگری از حالت تراز خارج شده و هنگام قرار دادن فریم بر روی سطحی صاف، ناترازی آن با چشم مشخص باشد. در چنین شرایطی فریم شما نیاز به رگلاژ دارد. این رایج ترین موضوع در نگهداری هر عینکی است. با مراجعه به هر عینک‌ساز معتبری در عرض چند دقیقه فریم رگلاژ شده را مجددا در اختیار خواهید داشت.

 

آسیب های ناشی از تعریق، مواد آرایش بهداشتی و مواد شیمیایی مشابه

در صورتی که فریم و یا لنز عینک شما در تماس با مایعات نمکی(از جمله تعریق بدن) و یا محصولات آرایشی بهداشتی (عطر، لوشن‌ها و کرم‌های محافظتی و …) قرار گرفته‌است، با رعایت نکات بالا با استفاده از دستمال پارچه ای با الیاف نرم آغشته به اندکی آب، نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید. تمیز نکردن فریم یا لنز در چنین مواردی می تواند در بلند مدت تاثیرات تدریجی سوء بر سلامت عینک داشته باشد.

 

عینک خود را با نهایت عشق و مهر به چشم بزنید.