چگونه از ساعت مچی خود محافظت کنید؟

طراحی و ساخت ساعت مچی‌های ارائه شده توسط مجموعه کومولایف به نحوی صورت پذیرفته است تا نیازهای یک کاربر برای استفاده عادی روزانه (با تاکید بر جنبه پوشش و استایل) را برآورده سازد.

 

تعمیر و دستکاری غیر اصولی، هرگز!

هر ساعت مچی از ساز و کاری حساس جهت نگه داشتن دقیق زمان بهره می برد. به همین دلیل اینکه چگونه از ساعت مچی خود محافظت کنید ، می‌تواند در حفظ عملکرد مناسب ساعت مچی شما بسیار موثر باشد. از باز کردن ساعت و تلاش برای جدا کردن پوشش فلزی پشت قاب جدا خودداری کنید.

هر عملی، از جمله تعویض باتری، که در دوره زمانی تعریف شده در خدمات گارانتی نیاز به انجام آن باشد، می‌بایست توسط یک ساعت ساز خبره و یا تحت نظر نمایندگی‌های کومولایف صورت پذیرد.

واشر عایق‌بندی که در بخش داخلی ساعت مچی کارگذاری شده است، نقش مهمی در حفاظت ساعت مچی در برابر گرد و خاک و رطوبت دارد. استفاده از مواد شوینده با پایه شیمیایی بر روی ساعت مچی با ایجاد خوردگی در این واشر می‌تواند ویژگی عایق‌بندی آن را را دچار اختلال کند.

 

بخار یا رطوبت در بخش‌های داخلی : نیاز به بررسی فوری! 

در صورت مشاهده آب یا بخار آب در زیر شیشه ساعت مچی، در اسرع وقت نسبت به تحویل ساعت مچی جهت بررسی اقدام نمایید. نفوذ آب و رطوبت به بخش‌های داخلی ساعت مچی، می‌تواند موجب آسیب‌های جبران ناپذیری به اجزاء الکترونیکی آن شود.

 

محافظت در برابر تغییرات شدید دمایی

ساعت مچی را در معرض دماهای بسیار سرد و یا بسیار گرم و یا تغییرات شدید دمایی قرار ندهید.

 

محافظت در برابر ضربات و تکان‌های شدید

هر ساعت مچی به نوعی طراحی شده است تا در برابر تکان‌ها و ضربات جزیی که در استفاده روزانه امکان رخداد آن‌ها وجود دارد مقاوم باشد. اما نیاز است تا از ساعت مچی در برابر وارد آمدن ضربات محکم و شدید و افتادن آن بر روی سطوح سخت جدا محافظت شود.

 

دقت در تمیز کردن و اجتناب از مواد شیمیایی

به منظور تمیز کردن قاب ساعت مچی، تنها و تنها از یک دستمال پارچه ای با الیاف نرم که با اندکی آب نم شده است، استفاده کنید. از اعمال مواد شوینده با پایه شیمیایی، الکل، عطر، حلال، صابون و … بر روی ساعت مچی اکیدا خودداری کنید. این مواد می‌توانند آسیب‌های جدی به عایق‌بندی و آبکاری سطح خارجی ساعت مچی وارد کنند.

همچنین قرار گرفتن ساعت مچی در معرض مواد شیمیایی قوی چون بنزین، حلال‌ها و چسب، اثرات جبران ناپذیری بر عایق‌بندی و سطح خارجی ساعت خواهد داشت. در هنگام استفاده از ساعت مچی، از این مواد دوری کنید.

در صورتی که ساعت در تماس با مایعات نمکی قرار گرفت (از جمله تعریق بدن) با رعایت نکات بالا با استفاده از دستمال پارچه ای با الیاف نرم آغشته به اندکی آب، نسبت به تمیز کردن ساعت اقدام نمایید.

 

ساعت مچی خود را با نهایت عشق و مهر بر روی مچ ببندید.

 

مقاومت در برابر آب

ساعت مچی های کومونو به نحوی طراحی و ساخته شده‌اند تا بتوانند معیار “مقاومت در برابر آب” ذکر شده برای هر ساعت – که در پشت قاب قابل مشاهده است – را طی آزمایش‌های انجام شده احراز کنند.

لطفا دقت داشته باشید، که هر چند قاب ساعت مچی ممکن است در برابر آب مقاوم باشد اما توصیه اکید این است که از پوشیدن ساعت مچی‌های با بند پارچه‌ای و چرم در معرض آب جدا خودداری شود. بافت چرم و پارچه بطور طبیعی پس از جذب رطوبت و آب مستعد پوسیدگی، پارگی و تغییر رنگ است.

لطفا دقت داشته باشید، کومونو استفاده از هیچ یک از ساعت مچی‌های خود را در فعالیت‌های آبی (حمام و شست و شو، شنا، واترپلو، غواصی و …) توصیه نمی‌کند. زیرا فشار دینامیک ایجاد شده در فعالیت های زیر آب از فشار استاتیک در همان عمق آب بیشتر بوده و ممکن است عایق‌بندی طراحی شده در ساعت نتواند در برابر این فشار اضافی مقاومت کند.

توصیه می‌کنیم از پوشیدن ساعت مچی‌های کومونو در معرض آب با درجه حرارت بالا، فضای حمام یا سونا و … خودداری شود، زیرا گرمای شدید می‌تواند اجزاء فلزی ساعت مچی را با انبساط مواجه کرده و با ایجاد منافذی در نقاطی از عایق‌بندی ساعت مچی، در نهایت مسیری برای نفوذ آب به ساعت مچی ایجاد کند.

 

جهت اطلاع دقیق تر از معنای عبارات درج شده بر روی ساعت مچی ها درباره مقاومت در برابر آب (بر اساس اتمسفر) لطفا به نمودار زیر توجه کنید:

swater resistant diagram

 

 

شیوه صحیح باز و بست بندهای با ضامن آسان باز شو

در صورتی که ساعت مچی شما مجهز به ضامن آسان باز شوست، در صورت نیاز به باز کردن بندها از قاب ساعت، مطابق تصویر زیر، ابتدا ضامن را به سمت میانه بند جمع کرده تا پین از بدنه رها شود و سپس با چرخاندن بند به سوی بیرون نسبت به جدا کردن بند از قاب اقدام نمایید. 

watch strap change diagram

 

 

شیوه صحیح کوتاه و بلند کردن بندهای فلزی

در بخش زیرین سگگ اکثر انواع ساعت های مچی با بند فلزی مش، بخشی طراحی شده است که موجب تثبیت سگک بر روی بند می شود. در صورتی که نیاز دارید بند فلزی ساعت مچی خود را متناسب با دور مچ خود کوتاه یا بلند کنید، می بایست مطابق تصویر، با استفاده از ابزاری با نوک باریک غیرشکننده(مانند پیچ گوشتی های منیاتوری و کوچک) و با اهرم کردن آن در حفره میانی بخش زیرین سگک، نسبت به آزاد کردن ضامن اقدام نمایید. سپس سگک را به اندازه دلخواه خود بر روی بند جابجا نموده و نهایتا با استفاده از دست یا همان اهرم به کار گرفته شده، نسبت به بستن ضامن و تثبیت مجدد سگگ در محل جدید اقدام نمایید.

لطفا توجه داشته باشید اعمال نیروی بیش از حد و یا کشیده شدن جسم نوک تیز بر روی بند ممکن است به ضامن و یا آبکاری بند آسیب وارد کند، بنابراین این کار را در نهایت دقت انجام دهید.

how to adjust your mesh strap